Історія школи | АНДРУШІВСЬКА ЗОШ І-ІІІ СТУПЕНІВ №1

Історія школи

 

Білосніжний палац у цукровому раю, солодкий маєток, — так європейські мандрівники колись описували палац у містечку Андрушівка на Житомирщині. У давнину місця ці славилися цукроварінням та великими прибутками. Тепер на згадку про колишнє розкішне життя лишився хіба що вишуканий маєток. Але він і тепер не пустує!
В ньому школа, яка є найстарішим навчальним закладом Андрушівщини, заснована 4 листопада 1871 року на кошти цукрозаводчика й мецената М.А.Терещенка, як однокласне училище (з 1902 року – двокласне)
1918р. — трудова семирічна школа;
1934р. – загальноосвітня десятирічка;
1937р. – перший випуск середньої школи.
1921р. – приміщення маєтку передано для навчання школярів.
Зі стін школи випущено понад 6 тисяч випускників.
79 випускників мають вчені ступені докторів та кандидатів наук.
В стінах школи підготовлені 2 майстри спорту та 31 кандидат в майстри спорту з греко-римської боротьби, призери міжнародних змагань, чемпіонів СРСР та України.
Сьогодні школа навчає і виховує 448 учнів. Характерна особливість роботи закладу – комплексний підхід до організації навчально-виховного прогресу, до створення, зміцнення і розвитку традицій.
«Шкільна родина» — стиль життя і стосунків між учасниками навчально-виховного процесу.
У закладі працює 48 педагогічних працівників, які мають кваліфікаційні категорії та педагогічні звання, нагороди, відзнаки.
В школі вивчаються англійська та німецька мови, російська мова.
На базі школи проходить навчання в 10 та 11 класах з підготовки водіїв категорії В та С. Щороку отримують свідоцтво 30 чоловік за даними категоріями.
Школа плекає талановиту та обдаровану молодь. Має переможців районних та обласних олімпіад, конкурсів, спортивних змагань.
У школі працює: шкільне самоврядування «Країна сонячна», вокальні ансамблі учнів, вчителів і батьків, спортивні секції і гуртки: футбол, волейбол, шахи, шахмати, настільний теніс, міні футбол. Чоловіча вокальна група «Дивограй», жіноча вокальна група «Зорецвіт», вокальна група вчителів і батьків «Родина», хореографічний ансамбль «Перлина», танцювальний колектив сучасного танцю. Працює 4 агітбригади:
— по екології «Сполах» (ІІ місце в районі);
— за здоровий спосіб життя «Здоров’я» (ІІ місце в районі);
— пожежники «Спалах» (І місце в районі);
— ЮІР «Інспектор» (ІІІ місце в області).
До послуг учнів світлі класи, комп’ютерний клас, спортивний зал та спортивний майданчик, актовий зал, бібліотека, їдальня та майстерні.

 

1871 рік — на кошти поміщика  М.А. Терещенка  в містечку Андрушівка, Житомирського повіту засноване однокласне училище.

Перші відомості про дату заснування школи з явились в 1986 році в газеті «Волинь»  про святкування 22 жовтня 25-річного ювілею однокласного училища міністерства народної освіти.

Изображение 009

1904 рік-збудоване приміщення училища,яке мало одну класну кімнату.  Зараз достеменно відомо, що воно  знаходилось на місці нинішньої бібліотеки біля церкви, яка стояла раніше поруч.

1908 рік-училище реорганізоване в двукласне.

1914 рік-переведена в розряд земських училищ.

1918 рік-створена трудова 7-річна загальноосвітня школа

1920 рік-школа почала працювати в палаці Терещенка, де вона знаходиться і в наш час.

До 1923 року школа була утриманні цукроварні, а з 1924 року перейшла на державне фінансування.

1934 рік-школа реорганізована в загальноосвітню десятирічку.

11

1937 рік-відбувся перший випуск десятикласників.

1944 рік -школа відновила роботу в повоєнний період.

12

1971 рік-школа відмітила 100-літній ювілей.

9744628

За матеріалами Житомирського обласного архіву,  Ленінградського історичного архіву,  представлено вчителем історії, краєзнавцем Й.В.Лоханським.

https://www.youtube.com/watch?v=BzxKa0WpY-o

 

https://youtu.be/BzxKa0WpY-o