Бібліотека | АНДРУШІВСЬКА ЗОШ І-ІІІ СТУПЕНІВ №1

Бібліотека

Завдання середньої загальноосвітньої школи №1 І-ІІІ ст. — дати учнівській молоді глибокі та міцні знання з основ науки сформувати відповідальне ставлення до набуття знань, стійку потребу до навичок самоосвіти, вміння застосовувати набуті знання в життєтворчій діяльності.
Провідну роль у цьому відіграє. Навчити дитину вчитися, прищеплювати навички бібіліотечно-бібліографічної  грамотності вироблення навичок користування інформацією-провідна мета робота нашої бібліотеки.

IMG_1141

Наша бібліотека працює у багатьох напрямках. Це зокрема:

—  Виконання шанобливого ставлення до бібліотеки;
—  Забезпечення підручниками із загальноосвітніх предметів;
— Задоволення потреб у художній, довідковій, науково-популярній літературі/викладачів – у методичній;
— Збагачення учнів основами бібліографічних знань та навиками користування бібліографічною інформацією, виконання культури роботи з книгою.
Усі процеси в роботі бібліотечного комплексу виконуються  згідно з керівними документами, ведеться чіткий облік літератури, яка надходить до бібліотеки. Загальна кількість записуються в сумарну книгу, а індивідуальний облік в інвентарні, в бібліотеці є реєстраційна картотека статей періодичних видань, картотека підручників .
Велику роль в пропаганді літератури  мають виставки, які спрямовані на формування світогляду учнів, розкривають важливі проблеми сучасності, дають змогу слідкувати за подіями, нашим читачам були запропоновані такі:
  • “Рідну землю, де живем , Україною зовем;
  • “Люби і знай свій рідний край “;
  • “Природа рідна – наша втіха, то ж хай вона не знає лиха “ ;
  • “ Не нашкодь собі”, / Про здоровий спосіб життя/,
  • “ Наша мова барвінкова “,
  • “ Закони України – громадянину України”;
  • “ Здоров’я дітей – здоров’я нації “.
  В своїй роботі я не тільки пропагую літературу, але й вчу як берегти книгу. Протягом багатьох років проходить акція “ Живи книго”.  До проведення акції було залучено учнів та педагогічний колективи. Бібліотечний фонд шкільних підручників обліковується і зберігається окремо від бібліотечного фонду бібліотеки. Підручники розподіляємо по класах через класних керівників. Бібліотечним активам раз у семестр проводяться рейди – перевірки стану збереження підручників. Підсумки рейдів відображаються на стенді “Куточок читача“.
В бібліотеці працює гурток “Книжкова лікарня“, члени якого ремонтують книги. Ремонтують книги як на уроках праці, так і в позаурочний час – дарують книгам “Друге життя“. Виховувати у кожного учня повагу і любов до книги допомагають книжкові виставки: “Твої перші книги“, “Нові надходження“.
Всю роботу бібліотеки проводжу згідно з планом. Пропагую літературу шляхом оформлення тематичних виставок, книжкових виставок, індивідуальних бесід з учнями, бібліотечних уроків, проведення масових заводів.
Значне місце в роботі бібліотеки по збереженню навчальної книги є проведення масових заходів.
Значне місце в роботі бібліотеки по збереженню навчальної книги є проведення масових заходів. Серед масових форм роботи з виховання дбайливого ставлення до книги є традиційним свято “Прощання з Букварем”, після чого першокласники записуються в бібліотеку. При записі учня до бібліотеки проводжу бесіду про бережливе ставлення до шкільних підручників, літератури.
З метою пропаганди літератури, бережливого ставлення до підручників, бібліотечно-бібліографічної грамотності учнів впродовж трьох років проводяться факультативно-бібліотечні уроки з учнями 2-3 класів, на яких вони знайомляться з бібліотекою, з правилами користування бібліотекою, видачею літератури, з картотеками, навчаються користуватись довідковою літературою,вести щоденник читання. Бібліотечні уроки допомагають учням навчитись орієнтуватися у книжному світі. З числа цих учнів готую помічників,які допомагають в роботі бібліотеки.
Для кращого збереження бібліотечного фонду постійно проводжу роботу з боржниками бібліотеки, через класних керівників і батьків. Загубленні підручники відшкодовуємо рівноцінними або ж такими книгами. У школі проводиться акція “Подаруй книгу бібліотеці”, в якій беруть участь школярі, випускники школи, вчителі, батьки. Доброю традицією стала передача своїх бібліотек вчителями-пенсіонерами. Вони поповнюють фонд медичною та художньою літературою, якої ми останнім часом не отримуємо. Між класами проводяться змагання, хто подарує найбільше книжок бібліотеці.
 ВИХОВНІ ЗАХОДИ!

Збережемо память про подвиг. (листопад 2015р.)  скачать